Najlacnejšie pneumatiky – Na čo si dať pozor?

on
Categories: Tipy

Musí to byť vždy drahé značkové produkty od veľkých výrobcov pneumatík, alebo existujú nízkorozpočtové alternatívy, ktoré si môžete bez váhania kúpiť? Prezradíme vám, na čo si dať pozor pri kúpe nízkorozpočtových pneumatík. Mnoho výrobcov drahých značkových produktov má vo svojom sortimente aj nízkorozpočtové alternatívy, ktoré nemusia byť nevyhnutne horšie v kvalite. Dokonca sa stáva, že lacnejšie alternatívy sú ešte presvedčivejšie ako prémiové označenie. Preto otázka prémiových alebo nízkorozpočtových pneumatík.

Niektoré lacné pneumatiky dokonca porážajú prémiové pneumatiky.

  • Pneumatika ESA+ TECAR Super Gripin v rozmere 195/65 R15 (golfová trieda) vyvinutá spoločnosťou Goodyear obsadila druhé miesto medzi 16 testovanými modelmi pneumatík s hodnotením „dobré“. „Značkový produkt Goodyear Ultra Grip 9 je naopak na troch miestach pozadu s ‚uspokojivým‘,“ uvádzajú testeri.
  • „Pár Kleber – Michelin je ešte do očí bijúci: druhý produkt (Kleber Krisalp HP3) dosahuje tretie miesto v hodnotení s hodnotením „dobrý“, zatiaľ čo prémiová pneumatika (Michelin Alpin 5) od rovnakého výrobcu je až na dvanástom mieste ( „uspokojivý“) „Ďalej sa hovorí.

Nedostatky v trvanlivosti

Prémiový výkon za polovičnú cenu, to znie lákavo. Má to však háčik. Nízkorozpočtové pneumatiky majú v porovnaní s drahými prémiovými pneumatikami veľké nedostatky, najmä pokiaľ ide o nízku životnosť. „Lacné“ pneumatiky dosahujú len polovičný kilometrový výkon. Ak teda jazdíte veľa, musíte si dokúpiť. Z tohto pohľadu sú vraj lacné pneumatiky, teda aspoň tie, ktoré žerú kilometre, drahé.

Ako pri mnohých iných produktoch, to isté platí pre pneumatiky: náskok vďaka lepším technológiám sa znížil. Prémioví výrobcovia majú stále najväčšie bezpečnostné rezervy, ale pneumatiky z Číny sú na vzostupe, s nízkymi cenami a zvyšujúcou sa kvalitou. Ak veľa jazdíte, mali by ste použiť drahšie pneumatiky. Ak však nemáte vysoký kilometrový výkon, môžete bez váhania použiť aj druhé značky prémiových výrobcov.